Czerwiec 2023 to Kolejne Lato w Kotlinie Kłodzkiej

Wieś Zielone Ludowe – 5 km od Duszników Zdroju.

Agroturystyka Pod Grzywaczem, gdzie wspaniali gospodarze są gotowi nam nieba przychylić, oferując wygodne pokoje, każdy z balkonem i wspaniałą świetlicę z kominkiem, więc co roku do nich wracamy.

Termin warsztatów od poniedziałku 12.06.2023 0d godz. 13:00 do soboty 17.06.2023 do godziny 15:00

Pełny koszt warsztatów to 1500 zł. Kwota 800 zł pokrywa koszty noclegów i obiadów. Rezerwacja pełna miejsca polega na wpłacie zadatku 800 zł na konto 78 2490 0005 0000 4004 4653 3481 najpóźniej do 15.05 2023. W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz termin pobytu. Wpłaty można dokonać również osobiście w Zielarni – Szczecin, Kołłątaja 23/1.

Druga część kwoty płatna na miejscu. Do 10 dni przed warsztatami jest możliwość anulowania rezerwacji i zwrotu części zadatku obejmującej koszt obiadów. Rezerwacja noclegów jest bezzwrotna.

Śniadania i kolacje we własnym zakresie, w kazdym pokoju jest w pełni wyposażony aneks kuchenny, wszystkie potrzebne naczynia, garnki, patelnie itp. a do najbliższego sklepu spożywczego jest tylko 5 km i nie ma problemu z zaopatrzeniem.

Obiady wspólne, przywożone są z Ośrodka Wypoczynkowego w Dusznikach.

Ziemia Kłodzka ma bardzo wiele do zaoferowania dla każdego przyrodnika o niemal każdej porze roku. W czerwcu i lipcu tutejsze łąki oraz lasy stanowią prawdziwą mozaikę wielu ciekawych lub rzadkich gatunków. Jest bardzo dużo roślin ściśle chronionych, wielką radością jest znaleźć je i obejrzeć w naturze. Jest też ogromne bogactwo roślin nie objętych ochroną, możliwych do pozyskania i przetworzenia dla własnych celów leczniczych i kulinarnych. Będziemy to robić w czasie wspólnych wypraw i spacerów po okolicznych łąkach.

Wypróbujemy wiele sposobów przetwarzania roślin. Zrobimy m.in.:

MACERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów, oraz MACERAT GLICERYNOWY na zimno. W ten sposób przygotujemy sobie leki do użytku wewnętrznego oraz przedmieszki do kremów i maści.

WYCIĄG ETANOLOWY ziół jako dodatek substancji czynnych do preparatów leczniczych. Wykorzystamy zioła sezonowe, zebrane własnoręcznie do zrobienia ekstraktów na zimno i intraktów na gorąco.

PRZEPROWADZIMY PROCES DESTYLACJI, z omówieniem wszystkich części aparatury, niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu. Końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego.

PRZYGOTUJEMY A WŁAŚCIWIE ROZPOCZNIEMY PROCES PRZYGOTOWYWANIA KWASU BOŁOTOWA PODSTAWOWEGO

ZROBIMY ZIOŁOWĄ OLIWĘ MAGNEZOWĄ

Nie zabraknie też zwiedzania okolicznych atrakcji.

Liczba miejsc ograniczona, o rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat zadatku.

Prowadzące: Regina Łuska – zielarz-fitoterapeuta oraz Barbara Ratajczak – zielarz -fitoterapeuta

Dodatkowe informacje pod nr telefonu 606 856 652

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *