Wczasy Zielarskie dla Kobiet z Nutą Chopina

Od września do czerwca spotykamy się i zgłębiamy wiedzę na temat ziół. Jest to bardzo potrzebne, ale po tej całej teorii rodzi się zapotrzebowanie na praktyczne poznawanie ziół w terenie. W związku z tym stworzyliśmy wyjątkowe warsztaty zielarskie połączone z wyjazdem w teren. Będzie to wyjazd na 6 dni do miejscowości Zielone Ludowe, w Kotlinie Kłodzkiej. Ugości nas Agroturystyka pod Grzywaczem. Jest to nowy budynek z pięknymi pokojami 3-4 osobowymi, w każdym pokoju jest łazienka, balkon i kuchnia z pełnym wyposażeniem. Posiłki będą przygotowywane na miejscu z dodatkiem jadalnych ziół dziko rosnących i urozmaicane przysmakami z tychże ziół. Część zajęć warsztatowych będzie się odbywać w świetlicy.

Codziennie będziemy wychodzić w teren. Będą to spacery podczas których będziemy uczyć się rozpoznawania roślin w ich siedliskach naturalnych. Każdy z uczestników zbierze na własny użytek mieszankę ziół, pędów czy korzeni, nauczymy się technik ich obróbki (suszenie, przetwarzanie), nastawimy napar ziołowy na ognisku. Dowiemy się jak sporządzać nalewki, maceraty, gliceryty i jak można z ziół sporządzić dla siebie kosmetyki. Chcemy byście zdobytą wiedzę mogli stosować na co dzień. Nasze warsztaty to również okazja by dowiedzieć się, jak samodzielnie, na własny użytek przygotować napar, herbatkę ziołową, kadzidełka ziołowe, maść, krem, okład z ziół czy pyszną, leczniczą nalewkę.

Posiedzimy razem przy ognisku aby posłuchać opowieści zielarskich, porozmawiamy o energii drzew i roślin, naładujemy się energią Matki Ziemi. Kobiety zawsze czerpały energię z Ziemi, temu własnie służyły między innymi długie spódnice. O tym i o innych magicznych aspektach Kręgów Kobiet również porozmawiamy.

I żeby było jeszcze wspanialej w odległości 3,8 km odbywa się w tym czasie 76 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju (6-14.08.2021 r) będzie więc możliwość posłuchania koncertu i zwiedzenia Dusznik Zdroju.

Te wczasy mają być dla nas czasem wspaniałego wypoczynku, rozwoju osobistego i nauki.

 

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

09 - 14 08 2021
Expired!

Czas

14:00 - 14:00

Koszt

1500,00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *