Ostatnie warsztaty przed Świętami – czas zrobić prezenty

Od września w Zielarni na Kołłątaja ustalił się rytm spotkań. W pierwszą  środę miesiąca przerabiamy Alfabet Roślin (inwestycja 60 zł), w drugą środę wstęp wolny i tematy również wolne i bardzo ciekawe, trzecia środa to środa warsztatowa, cena zależna od tego jakie ciekaw produkty będą wykonywane, a ostatnia środa miesiąca to prezentacja na jakiś ciekawy temat. W grudniu trzecia środa miesiąca będzie z pewnością poświęcona przygotowaniom przedświątecznym, więc trzecia środa w listopadzie będzie środą ostatnią w tym roku i jednocześnie świetną okazją do zrobienia prezentów świątecznych. I tym się właśnie zajmiemy.

1. Zrobimy krem świąteczny czeremchowy z acmellą. Czeremcha zastosowana na skórę działa nawilżająco, przeciwzapalnie, antyseptycznie, wybielająco i ochronnie przeciwko promieniom UV. Acmella oleracea jest bardzo ceniona w kosmetyce ponieważ działa jak botoks ale bez skutków ubocznych. Jej działanie jest porównywalne z tymi po zastosowaniu toksyny botulinowej, zatem nazwa „ziołowy botoks” nie jest w żadnym razie przesadny, a nawet należałoby dodać – to botoks całkowicie bezpieczny, zupełnie nietoksyczny i bez żadnych przeciwwskazań do stosowania. Natłuścimy również ten krem, aby spełniał rolę ochronną przed mrozami i nadawał się na słoty i szarugi jesienne.

2. zrobimy również super Mazidło opatrunkowe do skóry suchej, spękanej. Jest to kosmetyk, który świetnie odnajdzie się zarówno w apteczce jak i w kieszeni czy damskiej torebce. Oprócz intensywnego nawilżenia ma też działanie kojąco- gojące. Świetnie będzie działać na wszelkiego typu oparzenia, odmrożenia, stłuczenia, otarcia i różne suchości skóry.

3. Kolorowa sól do kąpieli ucieszy każdego więc to będzie taki kolorowy dodatek do poprzednich prezentów.

A więc każdy uczestnik zabierze ze sobą ok 100 g kremu, ok 130 g maści i ok 150 g soli kolorowej.

Spędzimy miło czas popijając ziołowe herbatki , podjadając jakieś słodkości i i intensywnie pracując aby zrobić te wszystkie cudeńka.

Koszt tych warsztatów 150 zł. Początek o godzinie 17:00. Miejsce: Szczecin, ul. Kołłątaja 23/1

Zapisy pod nr. tel. 606 856 652 lub na moim messengerze.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

15 11 2023
Expired!

Czas

17:00 - 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *