Kalendarz spotkań i warsztatów 2018

Lato było upalne i pełne niesamowitych wyjazdów, warsztatów, spotkań, i szkoleń. Oczywiście każdą wolną chwilę wykorzystywałam na wyprawy po złote runo, bo jak inaczej nazwać te wszystkie wspaniałe rośliny, które można było zebrać i przetworzyć.  I jak zwykle zabrakło czasu na rejestrowanie i opisywanie tego wszystkiego na stronie Oceanu Spokoju. Chyba największą bolączką naszych czasów, a na pewno moją, jest ciągły niedoczas. Za to wszystkie wolne miejsca w moim mieszkaniu zajęły ogromne ilości pełnych butelek, słoików i ogromne ilości suszonych ziół.
Teraz czas na powrót do comiesięcznych spotkań ziołowych. Zapraszam wszystkich chętnych do Szczecina na ulicę Kołłątaja 23/1.

Grafik na 3 ostatnie miesiące tego roku:

17.10.2018 – Dzikie owoce i rośliny jesieni. Szczecin, Kołłątaja 23/1.
24.10.2018 – Dajmy psztyczka w nos jesiennym przeziębieniom. Goleniów, Wojska Polskiego 28, Centrum Aktywności Lokalnej, godzina 18:00
21.11.2018 – Zioła a choroby autoimmunologiczne. Szczecin, Kołłątaja 23/1.
12.12.2018 – Temat iglasty, żywiczny, choinkowy. Szczecin, Kołłątaja 23/1.

Spotkania dwugodzinne, w Szczecinie początek zawsze o 17:30, koszt 60zł.

Cykl warsztatowy

Zaczynamy również cykl warsztatowy, gdzie będziemy praktycznie poznawać i doskonalić umiejętności przetwarzania ziół. Nauczymy się praktycznie wykonywać w sposób prawidłowy przetwory ziołowe. Będą to octy, nalewki, intrakty, maceraty, napary, wywary. Będziemy też robić dla siebie naturalne kosmetyki, kremy, szampony, toniki, mleczka itp.

27.10.2018 Octy i intrakty

Już na pierwszym 27.10.2018 w godzinach 9:00-13:00 zajmiemy się produkcją octów owocowych i ziołowych, zrobimy też intrakt z Olchy czarnej. Każdy uczestnik zabierze ze sobą zrobione przez siebie octy i intrakt.
Koszt 130 zł.
Zapewniamy wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów. Uczestnicy otrzymają preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy.
Na wszystkie spotkania i warsztaty obowiązują zapisy, lista miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr tel. +48 606 856 652 oraz +48 880 496 172

17.10.2018 Dzikie owoce

Październik to czas robienia przetworów, zamykania ich w słoiki, kiszenia, suszenia, smażenia czy gotowania. Owoce w tym roku nam bardzo obrodziły. Jabłka zasypały nas chyba najbardziej. Ale nie możemy zapomnieć o owocach dziko rosnących.Są to czeremcha, dereń, tarnina, głóg, jałowiec, jarzębina, dzika róża, kalina koralowa, rokitnik. Świetnie się nadają na przetwory a dodatkowo jeszcze mają niesamowite właściwości lecznicze. O nich będę opowiadać na najbliższym spotkaniu. Na przykład dzika róża to owoc, którego nie trzeba przedstawiać. Choć może nie każdy wie, że w Polsce występuje około 20 gatunków dzikiej róży. Można je wykorzystać do zrobienia konfitury, dżemu, syropu, nalewki i każdy z tych przetworów oprócz walorów smakowych dostarczy nam wielu składników zdrowotnych.  Owoce róży zawierają duże ilości witaminy C, ale też witaminy B2, K, PP, E. Oprócz witamin zawierają: garbniki, karotenoidy, kwasy organiczne, olejki eteryczne, pektyny i cukry. Równie ciekawe i bezcenne są pozostałe dzikie owoce. Warto się im bliżej przyjrzeć, bo jeszcze jest czas, aby wiele z nich pozyskać dla własnej spiżarni. Zapraszamw środę 17.10.2018 na godzinę 17:30. Szczecin ulica Kołłątaja 23/1

13.11.2018 Chwasty wokół nas

W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach przedstawię prezentację na temat ziół dla uczestników Uniwersytetu trzeciego wielu. Tematem będą „Chwasty wokół nas”. Poczatek o godzinie 12:00.

17/18.11.2018 Festiwal Stress Off

Festiwal Stress Off w Szczecinie odbędzie się już tej jesieni, 17-18 listopada 2018 r., pod hasłem „Podnosimy jesienne wibracje”. Podczas tej edycji uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi metodami dbania o swoje zdrowie wykorzystując alternatywne metody. W ciągu 2 dni festiwalowych będzie możliwość uczestniczenia w wielu wykładach i warsztatach i pokazach. Festiwal tworzony jest przede wszystkim z myślą o wspólnym spotkaniu się i integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także dzieleniu się wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami, które w sposób praktyczny podnoszą jakość zdrowia w szerokim jego znaczeniu. Biorąc udział w festiwalu dajesz sobie szanse poznania nowych obszarów pracy z ciałem, umysłem i duszą w celu ich integracji. Zapraszamy na kolejną edycję Stress Off Festiwal. Nie staraj się być, bądź! Podnieś swoje wibracje tej jesieni.

W pierwszym dniu festiwalu 17.11.2018 o godz: 9:00 – 10;30 odbędzie się mój wykład zielarski p.t. „Dajmy Psztyczka w nos listopadowym przeziębieniom”.

Zróbmy to za pomocą kuchennej szuflady i tego co można znaleźć w naturze. Zielarstwo to głównie zbieractwo z natury i wbrew pozorom nie trwa tylko latem, kiedy wszystko kwitnie i się zieleni. Właściwie nie ma miesiąca, w jakim nie można by czegoś znaleźć. Każdy miesiąc obfituje w dobra służące zdrowiu i urodzie a także dobremu samopoczuciu.Opowiem jak i co znaleźć oraz jak tego użyć . W pozostałych godzinach festiwalu zapraszam do mojego stoiska z leczniczymi miksturami sporządzonymi z własnoręcznie zebranych ziół oraz moimi kosmetykami. Będą szmpony ziołowe i tatarakowo-chmielowe na bazie orzechów piorących, kremy do twarzy dla różnych typów skóry, niezawodne maści przeciwbólowe i maści na AZS i łuszczycę . Będą również mieszanki ziołowe i herbaty. Przyniosę trochę rozsad żyworódki, którą będzie można sobie przygarnąć za darmo- rozmnożyła mi się dość obficie.

21.11.2018  Zioła w chorobach autoimmunologicznych

Częstość występowania chorób autoimmunologicznych, podczas których nasz organizm atakuje sam siebie, w ciągu ostatnich dziesięcioleci wzrosła aż trzykrotnie! WarzywaChoroby te są niezwykle różnorodne: stwardnienie rozsiane, cukrzyca typu 1 (nazywana kiedyś „cukrzycą dziecięcą” lub „cukrzycą insulinozależną”), toczeń, choroba Hashimoto (przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego), reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zespół Sjögrena, choroba Leśniowskiego-Crohna czy łuszczyca są chorobami autoimmunologicznymi.
Porozmawiamy o tym, jak sobie czy bliskim pomóc w takich przypadkach
21.11.2018, godz 17:30, Szczecin, Kołłataja 23/1. Koszt 60zł.

28.11.2018Zioła w chorobach autoimmunologicznych

godz. 18:00 Goleniów, Wojska Polskiego 28 Centrum Aktywności Lokalnej, godzina 18:00.

1.12.2018 Warsztaty przedświąteczne

Warsztaty przedświąteczne, więc warto będzie zrobić kilka prezentów. Zrobimy Maść choinkową z żywicą i magnezem, będzie więc rozgrzewała i działała przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zrobimy kapsułki przeciwzapalne aby nie dać się zimowym katarkom i przeziębieniom. Dla naszych milusińskich zrobimy żelki super zdrowe a dla starszych może żelki na poprawienie nastroju.
Godzina 9:00, Szczecin, Kołłątaja 23/1  koszt 130 zł.

Autor

Regina

Facebook Google+

Redaktor Naczelny magazynu Ocean Spokoju. Zielarz, fitoterapeuta. Chemik z 30-letnim doświadczeniem w diagnostyce medycznej. Mistrz Reiki II stopnia. Nowoczesna wiedźma. Pasjonatka zdrowego trybu życia i naturalnych metod leczenia. Mol książkowy. Matka dwóch programistów. Opiekunka kota i karmicielka dzikich ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *