Widzieńsko w maju nad Gowienicą- 26.05.2024

Zielarskich wypraw w tej okolicy już było sporo i będzie ich jeszcze wiele w przyszłości.

Widzieńsko – niewielka osada leśna w północno-zachodniej Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w południowo-wschodniej części gminy Stepnica. Jest z każdej strony szczelnie otoczone lasami Puszczy Goleniowskiej.

Gowienica to na Pomorzu jedna z mniej zniszczonych działalnością człowieka rzek. Uznawana jest za rzekę dziką, pełną powalonych drzew, meandrów, nadbrzeżnych łozin. Szczególnie urokliwy jest jej końcowy, kilkunastokilometrowy odcinek na terenie Gminy Stepnica, od miejscowości Babigoszcz do ostatnich drzew stepnickich lasów.

Spacer ziołowy nad tą rzeczką to sama rozkosz.

Właśnie w taki piękny rejon pójdziemy poszukać wiosennych ziół, będziemy poznawać nowe zioła, zbierać te już znane. Postaramy się je dobrze zapamiętać i poznać. Posłużymy się w tym poznawaniu wszystkimi zmysłami. Będziemy je dotykać, oglądać, wąchać i smakować. Oczywiście napstrykamy mnóstwo zdjęć, a teren jest bajecznie piękny. Wyprawa zacznie się o godzinie 10:00 i potrwa około 3 godzin. W tym celu spotkamy się w świetlicy wiejskiej w Widzieńsku. Widzieńsko 18.

Wyruszamy punktualnie, więc jeżeli ktoś się spóźni, będzie problem, bo w Widzieńsku nie ma zasięgu i telefony nie działają.

Po powrocie z wyprawy w świetlicy gorący posiłek, mile widziane jakieś własne przywiezione smakołyki. Po obiedzie zaczynamy warsztaty praktyczne. Segregacja zebranych ziół, przerabianie ich na potrzebne nam przedmieszki. Zalejemy zioła w razie potrzeby alkoholem, olejem, płynem Ringera lub glicerytem. Wszystkie te mikstury będą dla was przygotowane. Ale warto przywieźć kilka słoiczków, najlepiej sprawdzają się takie o pojemności ok 250 ml. To czym zioła zalejemy będzie zależało od tego, do czego ich potem będziemy chcieli użyć. Jak zwykle też zrobimy sobie z zebranych ziół szampon i może jeszcze jakieś inne cudeńka.

Proszę zabrać ze sobą nieprzemakalne buty, najlepiej gumowce. Teren może być miejscami podmokły.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 21.04.2024

Koszt wyprawy 380 zł

Zapisy pod nr tel: 606 856 652

 

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

26 05 2024
Expired!

Czas

10:00 - 20:00

Organizator

Regina Łuska
Telefon
+48 606 856 652
Email
regina@luska.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *