Skubane Zielone – Edycja sierpniowa

Zapraszam na „Skubane Zielone” w urokliwej scenerii rzeki Gowienicy tak krętej, że jedno zakole chce się prawie spotkać z następnym zakolem. Poszukamy zielonego nad jej brzegami, poznamy imiona ziół i zawrzemy z nimi znajomość. Poznamy wiele roślin, kilka poskubiemy. Podpowiem w jaki sposób wzbogacić swój jadłospis i apteczkę. Pokażę jak rozpoznawać wiele roślin i w jaki sposób je zbierać, przechowywać i wykorzystywać. Poznamy zapachy ziół, spróbujemy smaków i poskubiemy, żebyśmy mieli co sobie przerobić na czasy, kiedy zioła będą nam potrzebne. „Skubane zielone” to najlepsze co można przynieść ze spaceru po lesie czy łąkach. Po powrocie ze spaceru przerwa obiadowa. Przynieś proszę smakołyki na wspólny stół. Po obiedzie część warsztatowa. Przerobimy to co zbierzemy na maceraty, nalewki, intrakty, gliceryty i wywary. Zrobimy sobie własne medykamenty i kosmetyki. Tym razem w planie oprócz mikstur leczniczych, szampon wieloziołowy i maść przeciwbólowa.

Zabierz proszę na warsztaty wygodne ubranie , będziemy przemierzać dziki teren, może być mokro, więc najlepsze będą kalosze.

Po powrocie z wędrówki będzie można się przebrać w coś lżejszego.

Miejsce: Widzieńsko, wieś koło Goleniowa.
Jest to wieś w odległości ok 55 km od Szczecina i 18 km od Goleniowa. Czemu tam? Ponieważ w tamtej okolicy znajdziemy przebogaty wybór wspaniałych roślin. Roślin, których gdzie indziej moglibyśmy szukać nadaremno.

Data: 25.08.2018
Czas trwania: 10:00 – 19:30 (może się nieco przedłużyć)
Koszt: 310 zł
Wpłata zaliczki 100zł (bezzwrotnej), do 15.08.2018 gwarantuje rezerwację miejsc, których liczba jest ograniczona (ze względu na wielkość sali i specyfikę zajęć).

Wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów zapewniam w ramach warsztatów.

Uczestnicy otrzymają: preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy.

Każdy zabierze do domu:

  • 1000ml szamponu
  • 100ml maści
  • 100ml przedmieszki w alkoholu
  • 100ml przedmieszki w Ringerze
  • 100ml przedmieszki w occie jabłkowym
  • 100ml przedmieszki w oleju
  • 100ml przedmieszki w glicerynie

Rezerwacja miejsc odbywa się przez kontakt mailowy lub telefoniczny z organizatorką:
tel. 606 856 652
redakcja@oceanspokoju.pl

Autor

Regina

Facebook

Redaktor Naczelny magazynu Ocean Spokoju. Zielarz, fitoterapeuta. Chemik z 30-letnim doświadczeniem w diagnostyce medycznej. Mistrz Reiki II stopnia. Nowoczesna wiedźma. Pasjonatka zdrowego trybu życia i naturalnych metod leczenia. Mol książkowy. Matka dwóch programistów. Opiekunka kota i karmicielka dzikich ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *